Ute av syne, ute av sinn? Den neglesjerte krigen i Sudan
Situasjonen i Sudan er verdens største humanitære krise. Det er mer enn 1100 dager siden krigen i Sudan brøt ut. Over 30 millioner mennesker trenger humanitær hjelp. Det er en flyktningskrise med over 13 millioner mennesker på flukt. Minst 150 000 mennesker har mistet livet.
Hver dag siden krigen brøt ut har Emergency Response Rooms (ERR) jobbet iherdig for å bevare den mest grunnleggende menneskerettigheten – retten til liv. ERR ble tildelt Raftoprisen 2025 for nettopp dette prekære arbeidet. Nå, 6 måneder senere, arrangerer Raftostiftelsens Oslogruppe en panelsamtale i samarbeid med
Norsk PEN for å gjøre opp status for situasjonen i Sudan. Tirsdag 12. mai inviterer vi deg til en panelsamtale for å kaste lys over dagens situasjon i Sudan, og hva som bidrar til at Sudan forblir en ignorert krise. Paneldeltakere vil offentliggjøres fortløpende.



